wtorek, 28 maja 2013

Jak zacząć ?


Podejrzewam, że każda kobieta chociaż raz w życiu próbowała się odchudzać. Nie jest to łatwa decyzja i często przekładamy ją na jutro. Nadeszła jednak pora powiedzieć sobie „ ZROBIĘ TO”. Koniec wymówek

·         Nie mam czasu – najgorsza wymówka jaką kiedykolwiek słyszałam. Nie mam czasu na co? Na bycie zdrową, na bycie szczęśliwą?

·         Nie stać mnie na to – patrząc na ceny żywności w eko-sklepach faktycznie taka myśl może nam się nasunąć. Nic bardziej mylnego. Zdrowe odżywianie opiera się na prostych produktach, które często są dużo tańsze niż przysłowiowa pizza.

Może po prostu wam się nie chce?

Kobietki ! Nie robicie tego dla męża, chłopaka, czy koleżanki. Robicie to dla siebie. To wy macie stawać przed lustrem i szeroko się do siebie uśmiechać. Obiecuję, że warto poświęcić dla siebie trochę uwagi.

Pierwsze kroki:

·         Kiedy podjęłyście decyzję podzielcie się nią z rodziną i znajomymi. Ci bliżsi będą was wspierać, a przed tymi dalszymi będzie wam głupio zrezygnować. Jak się już raz coś powie, to potem trudno to odkręcić.

·         Obierzcie cel, ale niech nie będzie to konkretna waga. Powiedzmy, że za pół roku chcecie zmieścić się w ulubione (dawno już za małe) spodnie.

·         Zmierzcie się i zapiszcie obwody ciała. Talia, brzuch na wysokości pępka, biodra i uda. Będzie miło patrzeć jak centymetry uciekają.

·         Sprawdźcie swoje zapotrzebowanie na kalorie ( polecam zajrzeć tu: klik ) i postarajcie się ułożyć odpowiednią dietę. W późniejszych postach będę wam w tym pomagać J

·         UWIERZCIE W SIEBIE !

3 komentarze:

  1. Bardzo fajny post, który prosto tłumaczy czemu zwykle odkładamy decyzję o diecie ;)
    ** usuń sobie weryfikację obrazkową :>

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak, cała prawda!
    :)

    OdpowiedzUsuń